1 - Ando Saabas (Microsoft)

Author

Siim Maivel

Published

March 30, 2023

Täna vestlen ma Ando Saabasega. Meie tutvus sai alguse juba neli aastat tagasi, kui ma Bolti tööle tulin. Ta oli üks esimestest masinõppe spetsialistidest Boldis ja põhitegelane kogu meie valdkonna rajamisel ettevõtte sees. Kusjuures lisaks tehnilistele oskustele oli tal erakordne võime üles leida olulised probleemid ning need oskuslikult ka ära lahendada. Ta oli see inimene, kelle poole pöörduti kui keerulisemate teemadega jänni jäet või kui sooviti saada inspiratsiooni millegi paremaks tegemisel.

Mulle isiklikult on ta olnud üks suurimaid eeskujusid. Olen talt korduvalt nõu küsinud ja tihti ka inspiratsiooni saanud.

Tänaseks on Ando jõudnud Microsofti ja juhib seal ühte masinõppe meeskonda, mis tegeleb süva närvivõrkude abil helist müra eemaldamisega. Kusjuures see eemaldatav müra pole lihtsalt ruumi kaja või vilisev mikker, vaid see võib olla ka kõrvalseisva inimese kõne või köhatus.

Ando meeskond on saavutanud mõne aastaga erakordseid tulemusi ning nende lahendused on kasutuses eri rakendustes üle Microsofti. Uurin, kuidas nad nii väikese meeskonnaga nii suure edu on saavutanud.

Viimase aja arengud tehisintellekti võimekuses on kogu maailm raputanud. Vestluse teises pooles küsin Andolt, kuidas tema näeb ChatGPT ja teiste uute tehisintellekti rakenduste mõju meie igapäeva elule. Millised ametid jäävad, millised suure tõenäosusega muutuvad ning millised võivad sootuks kaduda? Mis ennustusi võiks teha tulevikuks ning mis nõu annaks ta noortele, kes võibolla selle valdkonna vastu huvi tunnevad.

Vestlus tuli küll pikk, kuid liiga põnev, et sealt midagi välja võtta. Loodan, et teil on sama põnev kuulata, kui minul oli Andoga vestelda.

Head kaasamõtlemist!