10 - Martin Lumiste (Bolt)

Author

Siim Maivel

Published

August 26, 2023

Martin Lumiste töötab Boltis masinõppe inseneride tehnilise juhina. Ta on olnud Boltis andmeteaduse algusest saati ning löönud kaasa mitme olulise masinõppe rakenduse arendamisel, nagu näiteks ooteaegade ennustuse ja dünaamilise hinnastamise mudelid. Lisaks sellele on ta saavutanud kõrgeid kohti maailma tipptasemel konverentside teadusvõistlustel ja näinud kõrvalt, kuidas 5-liikmeline masinõppe osakond on kasvanud 50-liikmeliseks.

Täna tegeleb ta GPT-mudelite rakendamisega Bolti klienditoe automatiseerimiseks ning toetab kogu andmeteaduse gruppi tehnilistes küsimustes. Ta on üks väheseid inimesi, kellel on täna juba ka praktiline kogemus suurte keelemudelite rakendamisel.

Vestluse esimeses pooles uurimegi, mis väljakutseid toob pärismaailma kompleksus. Kas tipplahendused eeldavad närvivõrkude kasutamist või on elegantne lahendus ka praktiline?

Lõpu poole uurime, mis on suurte keelemudelite piirangud ja kas me peaksime olema mures, et ChatGPT’st saab kõikvõimas tehisintellekt, kes inimkonda ohustama hakkab.

Viited