3 - Tambet Matiisen (isejuhtivad autod)

Author

Siim Maivel

Published

April 4, 2023

Kuidas saada auto isejuhtivaks? Kui lähedal me oleme sellele, et igaühel oleks võimalik robottaksot kasutada? Kas ChatGPT aitab meid isejuhtimisele lähemale? Kas tehisintellekti aju saab mahutada kiibile?

Käisin külas Tambet Matiisenil, kes juhib Tartu Ülikooli Isejuhtivate Sõidukite Laborit ja on viimased neli aastat olnud selle valdkonna arengu juures. Esimesed robottaksod sõidavad juba täna San Franciscos, Phoenixis ja paaris Hiina linnas. Tambeti labor on katsetanud isesjuhtivat autot ka Tartu teedel. Räägime temaga tänavatel sõitmise väljakutsetest ja inimeste kogemustest sellise autosõiduga.

Kuigi Eesti on väike, leidub meil mitmeid ettevõtteid, mis tegelevad isejuhtiva tehnoloogiaga. Kas meil on kujunemas autonoomsete sõidukite klaster? Räägime ka sellest, milliseid eeliseid võib Eestil olla nende ettevõtete toetamisel ja siia meelitamisel tulevikus.

Olen viimase nelja aasta jooksul rääkinud Tambetiga mitmel korral isejuhtivate autode tehnoloogiast. Minu liitumine Boltiga langes kokku Tambeti labori loomisega, mida Bolt ka toetas. Tambeti ja tema meeskonna ettekanded on alati pälvinud suurt huvi nii meie ettevõtte sees kui ka avalikel üritustel.

Nüüd on sinulgi võimalus osa saada sellest arutelust. Head kaasamõtlemist!