9 - Kristjan Korjus (Pactum)

Author

Siim Maivel

Published

June 16, 2023

Kristjan Korjus on kaasasutaja ja tehnoloogiajuht ettevõttes Pactum. Pactumi automatiseeritud lahendus aitab suurtel jaemüüjatel oma tarnijatega paremaid lepingutingimusi läbi rääkida. Kristjan oli oluline inimene ka pakirobotite ettevõttes Starship, millest rääkisin Ahti Heinlaga hiljuti siin samas taskuhäälingus. Kristjan juhtis Starshipis masinnägemise ja masintaju meeskonda. Kristjani laiapõhjaline kogemus masinõppe ja tehisintellekti rakenduste väljatöötamisel aitab nende tehnoloogiate potentsiaali paremini hinnata. Tõde selgub praktikas ja Kristjanil on praktikat palju.

Vestluse esimeses osas küsin Kristjanilt, kuidas Pactumi lahendus töötab, mis osadest see koosneb ning kuidas masinõpe ja tehisintellekt selles protsessis abiks on.

Enne tehnoloogiasektorisse astumist töötas Kristjan Tartu Ülikooli Arvutusliku Ajuteaduse Laboris. Ta oli selle loomise juures ning tegi ka seal doktoritöö Analyzing EEG Data and Improving Data Partitioning for Machine Learning Algorithms. Vestluse teises osas arutleme Kristjaniga tehisintellekti ja teadvuse teemadel.

Rääkisin hiljuti siin samas taskuhäälingus Jaan Aruga, kes täna oma põhitööna seal laboris inim- ja tehisaju uurib, nii et kui oled huvitatud teadvusest ja ajuteadusest, soovitan seda osa järele kuulata.

Siin on aga minu vestlus Kristjan Korjusega. Head kaasamõtlemist!

PS! Kuigi me seda oma vestluses pikalt ei puudutanud, on Kristjan aidanud kirjutada ka poodides müüdud praktilise Matemaatika Õhtuõpiku:

Matemaatika õhtuõpikuga tahaksime muuta matemaatikat sinu jaoks lihtsamaks ja huvitavamaks. Õhtuõpik toetab koolitunde ja päris õpikut, aga sobib ka kõigile teistele, kes sooviksid matemaatikat iseseisvalt avastada või taasavastada. Iga tähtsama keskkooli ainekavas mainitud teema ning mõiste kohta leiad siit erinevaid intuitiivseid seletusi, aga ka nende ajalugu, huvitavaid fakte ja rakendusi.